Date^Day of Week^Event Name^Host^Start Time^End Time
10/06^Thursday^Open Gate Nursery School^Office^8:00 AM^4:00 PM
10/06^Thursday^Choir Rehearsal^Dawn Reyen^5:30 PM^6:30 PM
10/06^Thursday^SF Peninsula People Power^Susan Whitford^7:00 PM^9:00 PM
10/07^Friday^Open Gate Nursery School^Office^8:00 AM^4:00 PM
10/07^Friday^Financial Review^Cyndi Williamson, Bookkeeper^2:00 PM^5:00 PM
10/09^Sunday^MOCA set up^Martha Beetley^9:30 AM^10:30 AM
10/09^Sunday^Worship Service Rehearsal^Rev. Brian Ferguson^9:30 AM^10:30 AM
10/09^Sunday^Childcare in Block Room^Alex Stagner^10:15 AM^11:45 AM
10/09^Sunday^Worship Service^Worship Committee^10:30 AM^12:00 PM
10/09^Sunday^MOCA clean-up^Martha Beetley^11:30 AM^12:15 PM
10/09^Sunday^Pastoral Care Training^Brian Ferguson^12:00 PM^2:00 PM
10/09^Sunday^2nd Sunday Spiritual Circle^Kaye Bonney^5:00 PM^6:00 PM
10/10^Monday^OGNS-District Holiday^Office^12:00 AM^11:59 PM
10/10^Monday^Book Group^Kaye Bonney^7:30 PM^9:00 PM
10/10^Monday^YAF Monthly Committee Meeting^Maeve O'Meara^8:00 PM^10:00 PM
10/11^Tuesday^Open Gate Nursery School^Office^8:00 AM^4:00 PM
10/11^Tuesday^2nd Tuesday Covenant Group^Liz Davis^7:00 PM^9:00 PM
10/11^Tuesday^2nd Tuesday Covenant Group^Elizabeth Chitouras^7:00 PM^9:00 PM
10/12^Wednesday^Open Gate Nursery School^Office^8:00 AM^4:00 PM
10/12^Wednesday^Newcomer Welcome Circles^Jen Gill^7:00 PM^8:00 PM
10/12^Wednesday^Worship Committee^Worship Committee^7:00 PM^9:00 PM
10/13^Thursday^Open Gate Nursery School^Office^8:00 AM^4:00 PM
10/13^Thursday^Choir Rehearsal^Dawn Reyen^5:30 PM^6:30 PM
10/14^Friday^Open Gate Nursery School^Office^8:00 AM^4:00 PM
10/14^Friday^Pizza and Game Night^Jason Laderman-Jones^6:00 PM^8:00 PM
10/15^Saturday^Fall 2022 Work Day^John Cooney^8:00 AM^4:00 PM
10/15^Saturday^3rd Saturday Covenant Group^Elisabeth Rossi^10:00 AM^12:00 PM
10/16^Sunday^MOCA set up^Martha Beetley^9:30 AM^10:30 AM
10/16^Sunday^Worship Service Rehearsal^Rev. Brian Ferguson^9:30 AM^10:30 AM
10/16^Sunday^Childcare in Block Room^Alex Stagner^10:15 AM^11:45 AM
10/16^Sunday^Worship Service^Worship Committee^10:30 AM^12:00 PM
10/16^Sunday^MOCA clean-up^Martha Beetley^11:30 AM^12:15 PM
10/17^Monday^Open Gate Nursery School^Office^8:00 AM^4:00 PM
10/17^Monday^Finance Committee Monthly Meeting^Rob Versluis^7:00 PM^9:00 PM
10/17^Monday^Sunday Vision Implementation Team^Maeve Knoth^7:00 PM^8:30 PM
10/18^Tuesday^Open Gate Nursery School^Office^8:00 AM^4:00 PM
10/18^Tuesday^Men’s Covenant Group^Rob Versluis^6:00 PM^9:00 PM
10/18^Tuesday^Open Gate Parent Educational Workshop Evenings^Office^6:00 PM^10:00 PM
10/18^Tuesday^1st & 3rd Tuesday Covenant Group^Marina Rose^7:00 PM^8:30 PM
10/19^Wednesday^Open Gate Nursery School^Office^8:00 AM^4:00 PM
10/20^Thursday^Open Gate Nursery School^Office^8:00 AM^4:00 PM
10/20^Thursday^Choir Rehearsal^Dawn Reyen^5:30 PM^6:30 PM
10/21^Friday^Open Gate Nursery School^Office^8:00 AM^4:00 PM
10/21^Friday^Committee for UU Engagement (CUUE)^Susie Idzik^2:00 PM^3:30 PM
10/21^Friday^UUFRC Annual Silent & Live Auction Set Up^Auction Co-Chairs^4:00 PM^10:00 PM
10/22^Saturday^Food Distribution^John Anning^7:15 AM^10:00 AM
10/22^Saturday^UUFRC Annual Silent & Live Auction^Auction Co-Chairs^7:00 PM^9:00 PM
10/23^Sunday^MOCA set up^Martha Beetley^9:30 AM^10:30 AM
10/23^Sunday^Worship Service Rehearsal^Rev. Brian Ferguson^9:30 AM^10:30 AM
10/23^Sunday^Childcare in Block Room^Alex Stagner^10:15 AM^11:45 AM
10/23^Sunday^Worship Service^Worship Committee^10:30 AM^12:00 PM
10/23^Sunday^MOCA clean-up^Martha Beetley^11:30 AM^12:15 PM
10/23^Sunday^4th Sunday Spiritual Circle^Kaye Bonney^5:00 PM^6:00 PM
10/24^Monday^Open Gate Nursery School^Office^8:00 AM^4:00 PM
10/25^Tuesday^Open Gate Nursery School^Office^8:00 AM^4:00 PM
10/25^Tuesday^Board of Trustees (BoT) Monthly Meeting^Peter Hartzell^7:00 PM^9:30 PM
10/26^Wednesday^Open Gate Nursery School^Office^8:00 AM^4:00 PM
10/26^Wednesday^Fossil Free Mid-Peninsula^Carol Cross^7:00 PM^9:00 PM
10/26^Wednesday^Newcomer Welcome Circles^Jen Gill^7:00 PM^8:00 PM
10/26^Wednesday^TechComm Monthly Meeting^Greg Stovall^7:00 PM^8:30 PM
10/27^Thursday^Open Gate Nursery School^Office^8:00 AM^4:00 PM
10/27^Thursday^Choir Rehearsal^Dawn Reyen^5:30 PM^6:30 PM
10/28^Friday^Open Gate Nursery School^Office^8:00 AM^4:00 PM
10/28^Friday^Newcomers Welcome Dinner^Beth Eggers^5:30 PM^7:30 PM
10/28^Friday^Conscientious Projector^Philip Sanfilippo^7:00 PM^8:00 PM
10/30^Sunday^MOCA set up^Martha Beetley^9:30 AM^10:30 AM
10/30^Sunday^Worship Service Rehearsal^Rev. Brian Ferguson^9:30 AM^10:30 AM
10/30^Sunday^Childcare in Block Room^Alex Stagner^10:15 AM^11:45 AM
10/30^Sunday^Worship Service^Worship Committee^10:30 AM^12:00 PM
10/30^Sunday^MOCA clean-up^Martha Beetley^11:30 AM^12:15 PM
10/30^Sunday^Pros and Cons of the CA 2022 Ballot Propositions^Kaye Bonney^12:00 PM^1:30 PM
10/30^Sunday^Young Adult Group Kickoff^Christ Stovall^12:00 PM^1:30 PM
10/31^Monday^Open Gate Nursery School^Office^8:00 AM^4:00 PM
11/01^Tuesday^Open Gate Nursery School^Office^8:00 AM^4:00 PM
11/01^Tuesday^Men’s Covenant Group^Rob Versluis^6:00 PM^9:00 PM
11/01^Tuesday^The Learning Journey Committee Monthly Meeting^Julia Mogilev^6:00 PM^7:00 PM
11/01^Tuesday^1st & 3rd Tuesday Covenant Group^Marina Rose^7:00 PM^8:30 PM
11/01^Tuesday^Program Council Monthly Meeting^Alex Stagner^7:00 PM^9:00 PM
11/02^Wednesday^Open Gate Nursery School^Office^8:00 AM^4:00 PM
11/02^Wednesday^Connections Committee Monthly Meeting^Jennifer Bahr-Davidson^7:00 PM^8:30 PM
11/03^Thursday^Open Gate Nursery School^Office^8:00 AM^4:00 PM
11/03^Thursday^Choir Rehearsal^Dawn Reyen^5:30 PM^6:30 PM
11/03^Thursday^SF Peninsula People Power^Susan Whitford^7:00 PM^9:00 PM
11/04^Friday^Open Gate Nursery School^Office^8:00 AM^4:00 PM
11/05^Saturday^Spiritual Voice Writing Group^Kate Hand^10:00 AM^12:30 PM
11/06^Sunday^MOCA set up^Martha Beetley^9:30 AM^10:30 AM
11/06^Sunday^Worship Service Rehearsal^Rev. Brian Ferguson^9:30 AM^10:30 AM
11/06^Sunday^Childcare in Block Room^Alex Stagner^10:15 AM^11:45 AM
11/06^Sunday^Worship Service^Worship Committee^10:30 AM^12:00 PM
11/06^Sunday^MOCA clean-up^Martha Beetley^11:30 AM^12:15 PM
11/06^Sunday^Social Action Committee^Kaye Bonney^12:00 PM^1:30 PM
11/07^Monday^Open Gate Nursery School^Office^8:00 AM^4:00 PM
11/07^Monday^Personnel Committee^Lisa Conrad^3:00 PM^5:00 PM
11/07^Monday^Sunday Vision Implementation Team^Maeve Knoth^7:00 PM^8:30 PM
11/08^Tuesday^Open Gate Nursery School^Office^8:00 AM^4:00 PM
11/08^Tuesday^Open Gate Parent Educational Workshop Evenings^Office^6:00 PM^10:00 PM
11/08^Tuesday^2nd Tuesday Covenant Group^Liz Davis^7:00 PM^9:00 PM
11/08^Tuesday^2nd Tuesday Covenant Group^Elizabeth Chitouras^7:00 PM^9:00 PM
11/09^Wednesday^Open Gate Nursery School^Office^8:00 AM^4:00 PM
11/09^Wednesday^Newcomer Welcome Circles^Jen Gill^7:00 PM^8:00 PM
11/09^Wednesday^Worship Committee^Worship Committee^7:00 PM^9:00 PM
11/10^Thursday^Open Gate Nursery School^Office^8:00 AM^4:00 PM
11/10^Thursday^Choir Rehearsal^Dawn Reyen^5:30 PM^6:30 PM
11/11^Friday^Open Gate Nursery School^Office^8:00 AM^4:00 PM
11/11^Friday^UUFRC Intergenerational Retreat^Jennifer Bahr-Davidson^5:00 PM^11:00 AM
11/11^Friday^FxSMC’s Holiday Party^Nancy Goodban^6:00 PM^8:00 PM
11/12^Saturday^Open Gate Nursey School Project/Cleaning Day^Office^9:00 AM^11:00 AM
11/13^Sunday^MOCA set up^Martha Beetley^9:30 AM^10:30 AM
11/13^Sunday^Worship Service Rehearsal^Rev. Brian Ferguson^9:30 AM^10:30 AM
11/13^Sunday^Childcare in Block Room^Alex Stagner^10:15 AM^11:45 AM
11/13^Sunday^Worship Service^Worship Committee^10:30 AM^12:00 PM
11/13^Sunday^MOCA clean-up^Martha Beetley^11:30 AM^12:15 PM
11/13^Sunday^2nd Sunday Spiritual Circle^Kaye Bonney^5:00 PM^6:00 PM
11/14^Monday^Open Gate Nursery School^Office^8:00 AM^4:00 PM
11/14^Monday^Book Group^Kaye Bonney^7:30 PM^9:00 PM
11/14^Monday^YAF Monthly Committee Meeting^Maeve O'Meara^8:00 PM^10:00 PM
11/15^Tuesday^Open Gate Nursery School^Office^8:00 AM^4:00 PM
11/15^Tuesday^Men’s Covenant Group^Rob Versluis^6:00 PM^9:00 PM
11/15^Tuesday^Open Gate Parent Educational Workshop Evenings^Office^6:00 PM^10:00 PM
11/15^Tuesday^1st & 3rd Tuesday Covenant Group^Marina Rose^7:00 PM^8:30 PM
11/16^Wednesday^Open Gate Nursery School^Office^8:00 AM^4:00 PM
11/16^Wednesday^Peninsula Multifaith Coaltion Building Bridges of Understanding & Respect Panel Discussion on Prayer^Barbie Laderman-Jones^6:30 PM^9:00 PM
11/16^Wednesday^Newcomer Welcome Circles^Jen Gill^7:00 PM^8:00 PM
11/17^Thursday^Open Gate Nursery School^Office^8:00 AM^4:00 PM
11/17^Thursday^Choir Rehearsal^Dawn Reyen^5:30 PM^6:30 PM
11/18^Friday^Open Gate Nursery School^Office^8:00 AM^4:00 PM
11/18^Friday^Committee for UU Engagement (CUUE)^Susie Idzik^2:00 PM^3:30 PM
11/19^Saturday^3rd Saturday Covenant Group^Elisabeth Rossi^10:00 AM^12:00 PM
11/20^Sunday^MOCA set up^Martha Beetley^9:30 AM^10:30 AM
11/20^Sunday^Worship Service Rehearsal^Rev. Brian Ferguson^9:30 AM^10:30 AM
11/20^Sunday^Childcare in Block Room^Alex Stagner^10:15 AM^11:45 AM
11/20^Sunday^Worship Service^Worship Committee^10:30 AM^12:00 PM
11/20^Sunday^MOCA clean-up^Martha Beetley^11:30 AM^12:15 PM
11/21^Monday^Open Gate Nursery School Thanksgiving Break^Office^12:00 AM^11:59 PM
11/21^Monday^Finance Committee Monthly Meeting^Rob Versluis^7:00 PM^9:00 PM
11/21^Monday^Sunday Vision Implementation Team^Maeve Knoth^7:00 PM^8:30 PM
11/23^Wednesday^Fossil Free Mid-Peninsula^Carol Cross^7:00 PM^9:00 PM
11/23^Wednesday^TechComm Monthly Meeting^Greg Stovall^7:00 PM^8:30 PM
11/24^Thursday^Choir Rehearsal^Dawn Reyen^5:30 PM^6:30 PM
11/25^Friday^Conscientious Projector^Philip Sanfilippo^7:00 PM^8:00 PM
11/26^Saturday^Food Distribution^John Anning^7:15 AM^10:00 AM
11/27^Sunday^MOCA set up^Martha Beetley^9:30 AM^10:30 AM
11/27^Sunday^Worship Service Rehearsal^Rev. Brian Ferguson^9:30 AM^10:30 AM
11/27^Sunday^Childcare in Block Room^Alex Stagner^10:15 AM^11:45 AM
11/27^Sunday^Worship Service^Worship Committee^10:30 AM^12:00 PM
11/27^Sunday^MOCA clean-up^Martha Beetley^11:30 AM^12:15 PM
11/27^Sunday^4th Sunday Spiritual Circle^Kaye Bonney^5:00 PM^6:00 PM
11/28^Monday^Open Gate Nursery School^Office^8:00 AM^4:00 PM
11/29^Tuesday^Open Gate Nursery School^Office^8:00 AM^4:00 PM
11/29^Tuesday^Board of Trustees (BoT) Monthly Meeting^Peter Hartzell^7:00 PM^9:30 PM
11/30^Wednesday^Open Gate Nursery School^Office^8:00 AM^4:00 PM
12/01^Thursday^Open Gate Nursery School^Office^8:00 AM^4:00 PM
12/01^Thursday^Choir Rehearsal^Dawn Reyen^5:30 PM^6:30 PM
12/01^Thursday^SF Peninsula People Power^Susan Whitford^7:00 PM^9:00 PM
12/02^Friday^Open Gate Nursery School^Office^8:00 AM^4:00 PM
12/03^Saturday^Spiritual Voice Writing Group^Kate Hand^10:00 AM^12:30 PM
12/04^Sunday^MOCA set up^Martha Beetley^9:30 AM^10:30 AM
12/04^Sunday^Worship Service Rehearsal^Rev. Brian Ferguson^9:30 AM^10:30 AM
12/04^Sunday^Childcare in Block Room^Alex Stagner^10:15 AM^11:45 AM
12/04^Sunday^Worship Service^Worship Committee^10:30 AM^12:00 PM
12/04^Sunday^MOCA clean-up^Martha Beetley^11:30 AM^12:15 PM
12/04^Sunday^Social Action Committee^Kaye Bonney^12:00 PM^1:30 PM
12/05^Monday^Open Gate Nursery School^Office^8:00 AM^4:00 PM
12/05^Monday^Personnel Committee^Lisa Conrad^3:00 PM^5:00 PM
12/05^Monday^Sunday Vision Implementation Team^Maeve Knoth^7:00 PM^8:30 PM
12/06^Tuesday^Open Gate Nursery School^Office^8:00 AM^4:00 PM
12/06^Tuesday^Men’s Covenant Group^Rob Versluis^6:00 PM^9:00 PM
12/06^Tuesday^The Learning Journey Committee Monthly Meeting^Julia Mogilev^6:00 PM^7:00 PM
12/06^Tuesday^1st & 3rd Tuesday Covenant Group^Marina Rose^7:00 PM^8:30 PM
12/06^Tuesday^Program Council Monthly Meeting^Alex Stagner^7:00 PM^9:00 PM
12/07^Wednesday^Open Gate Nursery School^Office^8:00 AM^4:00 PM
12/07^Wednesday^Connections Committee Monthly Meeting^Jennifer Bahr-Davidson^7:00 PM^8:30 PM
12/08^Thursday^Open Gate Nursery School^Office^8:00 AM^4:00 PM
12/08^Thursday^Choir Rehearsal^Dawn Reyen^5:30 PM^6:30 PM
12/09^Friday^Open Gate Nursery School^Office^8:00 AM^4:00 PM
12/11^Sunday^MOCA set up^Martha Beetley^9:30 AM^10:30 AM
12/11^Sunday^Worship Service Rehearsal^Rev. Brian Ferguson^9:30 AM^10:30 AM
12/11^Sunday^Childcare in Block Room^Alex Stagner^10:15 AM^11:45 AM
12/11^Sunday^Worship Service^Worship Committee^10:30 AM^12:00 PM
12/11^Sunday^MOCA clean-up^Martha Beetley^11:30 AM^12:15 PM
12/11^Sunday^2nd Sunday Spiritual Circle^Kaye Bonney^5:00 PM^6:00 PM
12/12^Monday^Open Gate Nursery School^Office^8:00 AM^4:00 PM
12/12^Monday^Book Group^Kaye Bonney^7:30 PM^9:00 PM
12/12^Monday^YAF Monthly Committee Meeting^Maeve O'Meara^8:00 PM^10:00 PM
12/13^Tuesday^Open Gate Nursery School^Office^8:00 AM^4:00 PM
12/13^Tuesday^Open Gate Parent Educational Workshop Evenings^Office^6:00 PM^10:00 PM
12/13^Tuesday^2nd Tuesday Covenant Group^Liz Davis^7:00 PM^9:00 PM
12/13^Tuesday^2nd Tuesday Covenant Group^Elizabeth Chitouras^7:00 PM^9:00 PM
12/14^Wednesday^Open Gate Nursery School^Office^8:00 AM^4:00 PM
12/14^Wednesday^Newcomer Welcome Circles^Jen Gill^7:00 PM^8:00 PM
12/14^Wednesday^Worship Committee^Worship Committee^7:00 PM^9:00 PM
12/15^Thursday^Open Gate Nursery School^Office^8:00 AM^4:00 PM
12/15^Thursday^Choir Rehearsal^Dawn Reyen^5:30 PM^6:30 PM
12/16^Friday^Open Gate Nursery School^Office^8:00 AM^4:00 PM
12/16^Friday^Committee for UU Engagement (CUUE)^Susie Idzik^2:00 PM^3:30 PM
12/17^Saturday^3rd Saturday Covenant Group^Elisabeth Rossi^10:00 AM^12:00 PM
12/18^Sunday^MOCA set up^Martha Beetley^9:30 AM^10:30 AM
12/18^Sunday^Worship Service Rehearsal^Rev. Brian Ferguson^9:30 AM^10:30 AM
12/18^Sunday^Childcare in Block Room^Alex Stagner^10:15 AM^11:45 AM
12/18^Sunday^Worship Service^Worship Committee^10:30 AM^12:00 PM
12/18^Sunday^MOCA clean-up^Martha Beetley^11:30 AM^12:15 PM
12/19^Monday^Open Gate Nursery School Winter Break^Office^12:00 AM^11:59 PM
12/19^Monday^Finance Committee Monthly Meeting^Rob Versluis^7:00 PM^9:00 PM
12/20^Tuesday^Men’s Covenant Group^Rob Versluis^6:00 PM^9:00 PM
12/20^Tuesday^1st & 3rd Tuesday Covenant Group^Marina Rose^7:00 PM^8:30 PM
12/21^Wednesday^Yule Log/Solstice Service^Kathy Warne^7:00 PM^8:00 PM
12/22^Thursday^Choir Rehearsal^Dawn Reyen^5:30 PM^6:30 PM
12/24^Saturday^Food Distribution^John Anning^7:15 AM^10:00 AM
12/24^Saturday^Christmas Eve service^Minister^7:00 PM^8:00 PM
12/25^Sunday^MOCA set up^Martha Beetley^9:30 AM^10:30 AM
12/25^Sunday^Worship Service Rehearsal^Rev. Brian Ferguson^9:30 AM^10:30 AM
12/25^Sunday^Childcare in Block Room^Alex Stagner^10:15 AM^11:45 AM
12/25^Sunday^Worship Service^Worship Committee^10:30 AM^12:00 PM
12/25^Sunday^MOCA clean-up^Martha Beetley^11:30 AM^12:15 PM
12/25^Sunday^4th Sunday Spiritual Circle^Kaye Bonney^5:00 PM^6:00 PM
12/27^Tuesday^Board of Trustees (BoT) Monthly Meeting^Peter Hartzell^7:00 PM^9:30 PM
12/28^Wednesday^Fossil Free Mid-Peninsula^Carol Cross^7:00 PM^9:00 PM
12/28^Wednesday^TechComm Monthly Meeting^Greg Stovall^7:00 PM^8:30 PM
12/29^Thursday^Choir Rehearsal^Dawn Reyen^5:30 PM^6:30 PM